ABC zdrowego odżywiania

2024-03-14 12:00

Dzisiaj w przedszkolu było zdrowo i kolorowo. ,,ABC zdrowego odżywiania, zdrowo jemy nie tyjemy” to nowy program edukacyjno- profilaktyczny z jakim przybyli do naszego przedszkola p. Bogdan i p. Ewa - przedstawiciele Wydziału Edukacji i Szkoleń z Centrum Popularyzacji Ochrony Środowiska oraz Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Celem tego spotkania było przedstawienie dzieciom prawidłowych nawyków prozdrowotnych.
Mowa była o zasadach zdrowego i prawidłowego odżywiania się. Szukano odpowiedzi na pytania: co to są zdrowe produkty, jakie są skutki zdrowotne niezdrowego odżywiania, co to jest ,,piramida żywienia”, co znaczy powiedzenie ,,zdrowy tryb życia”. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć konkursów utrwalających wiadomości np. zagadki, ,,Ruletka zdrowia”- czyli co jest zdrowe, a co nie. Nawet najmłodsi próbowali sprawdzić swoje wiadomości w konkursach.