W miniony piątek w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe i bardzo wzruszające wydarzenie. Odwiedziła nas Vena – suczka wirtualnie adoptowana przez nasze przedszkole, podopieczna Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.
W poniedziałek nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Ekostudio, którzy zaprezentowali dzieciom edukacyjny spektakl pt. „Strażnik Galaktyki”. Było to już trzecie spotkanie z tym teatrem i kolejne przedstawienie przygotowane we współpracy z Energetyką Cieplną Opolszczyzny (ECO), poruszające niezwykle ważny temat ochrony środowiska i troski o naszą planetę.
Za nami ostatnia w tym sezonie artystycznym audycja umuzykalniająca, która zabrała przedszkolaki w niezwykłą muzyczną podróż do gorącej Afryki.
Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowym spektaklu przygotowanym przez Poznański Teatr Aktora pt.:,,Czarodziejski ołówek”.
Dziś w grupie ,,Świerszcze” nauka przez zabawę miała inny charakter - sensoryczny. Bohaterami warsztatów były kulki hydrożelowe, które wzbudziły ogromne zainteresowanie przedszkolaków.
„Podróż marzeń” - to kolejna audycja umuzykalniająca, a zarazem przedostatnie spotkanie z muzykami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. To niezwykłe wydarzenie przeniosło dzieci w świat dźwięków, wyobraźni i dalekich podróży.
7 maja grupy „Żabki” oraz „Świerszcze” wraz z wychowawcami udały się, na zaproszenie, do pobliskiej Szkoły Muzycznej. Celem wycieczki było zachęcenie dzieci do podjęcia nauki gry na instrumencie oraz rozwijania muzycznych zainteresowań.
Kwietniowa audycja pt. „Przybysz z kosmosu”, która odbyła się w naszym przedszkolu, należała zdecydowanie do najgłośniejszych i najbardziej ekscytujących wydarzeń w tym sezonie artystycznym prezentowanym przez Filharmonię Dolnośląską. Już od pierwszych dźwięków mali słuchacze zostali wciągnięci w niezwykłą, muzyczną podróż poza granice naszej planety.
Wyjątkowe warsztaty cukiernicze odbyły się w przedszkolu, które wprowadziły dzieci w radosny, wielkanocny nastrój. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję ozdabiać pachnące, wielkanocne pierniki w kształcie kurek, jajek, zajączków oraz innych świątecznych symboli..
W przedszkolu odbyła się audycja umuzykalniająca pt. „Opowieść z kociołka”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że tworzenie muzyki jest bardzo podobne do gotowania.